New Yorgi metroost leiti 15 152 eluvormi DNAd, enam kui pooled neist teadusele tundmatud

 (16)
New Yorgi metroost leiti 15 152 eluvormi DNAd, enam kui pooled neist teadusele tundmatud
Foto: Wikimedia Commons, kasutaja dave_7

New Yorgi metroost pooleteist aasta vältel kogutud DNA proove analüüsinud teadlased pidid nentima, et enam kui pool pärilikkusainest ei vastanud ühelegi kirjeldatud pärilikkusainega eluvormile.

Muu hulgas jäi sõelale näiteks, himaalaja jaki, kukkurkurati ja seni vaid Antarktikast leitud mikroobi geneetiline materjal, kirjutab ERR teadus.

Cornelli ülikooli teadlase Christopher Masoni töörühm suutis projekti PathoMap raames koguda 466 metroojaamast 18 kuu vältel enam kui kümme miljardit DNA fragmenti.

Tohutu andmehulk söödeti ette superarvutile, mis võrdles neid kirjeldatud genotüübiga viiruste, bakterite ja silmale paremini nähtavate eluvormidega.

Samuti analüüsiti tundmatut geneetilist materjali ja klassifitseeriti see DNA järjestuste unikaalsust arvesse võttes eraldi liikide alla.

Kokku suutis Mason ja tema kolleegid tuvastada 15 152 erinevat eluvormi. Neist peaaegu pooled sai liigitada bakterite alla. Nii pole ime, et neist valdava enamiku pärilikkusainet pole seni järjestatud, misläbi puudub ka võrdlusmoment.

Loe täisteksti saidil ERR teadus.