Negatiivne rekord: USAs ööpäevaga enam kui 120 000 uut nakatunut

 (3)
Koroonaproovide võtmine lennujaamas ja sadamas
Koroonaproovi võtmineFoto: Andres Putting

USA-s teatati viimase 24 tunni jooksul enam kui 120 000 koronaviiruse juhtumist, mis purustas eelmisel päeval püstitatud päevarekordi, selgub Johns Hopkinsi ülikooli andmetest.

Riik teatas ajavahemikus kolmapäeval kell 20.30 kuni neljapäeval samal ajal 123 085 uuest nakatunust ja 1226 surmajuhtumist.

Kolmapäeval tuvastati täpsemalt 99 660 uut viirusjuhtumit. Neljapäevane arvestus purustas selle rekordi 23 425 juhtumi võrra.

Kuigi surmajuhtumite näitajad on väiksemad kui kevadel, oli neljapäev ka kolmas päev järjest, mil hukkunute arv oli üle 1000.

Ameerika Ühendriikides on pandeemia ajal nakatunud enam kui 9,6 miljonit inimest ja surnud 234 000 inimest, mis on kogu maailmas absoluutarvudes kõige kõrgemad näitajad.

USA presidendikandidaat Joe Biden on püüdnud muuta valimisi Donald Trumpi kriisiga toimetuleku referendumiks ja lubanud kuulata on rivaalist palju enam teadlaste soovitusi. USA loetakse valijate hääli juba kolmandat päeva, põhjuseks ka asjaolu, et koroona tõttu osales eel- või kirja hääletamisel üle 100 miljoni valija.

Allikas: Medical Xpress

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!