Mehhiklane pistis 90 eksootilist looma elusalt kohvrisse, kuid Barcelonasse ta ei jõudnud

 (7)
Salakaubana kohvrisse pistetud loomad.
Salakaubana kohvrisse pistetud loomad.Foto: Zoll.de

55 kilpkonna, 30 sisalikku, neli mürgist rästikut ja üks leeguan oli need, keda üks 44-aastane mehhiklasest salakaubavedaja otsustas elusalt kohvrisse panna, kui ta istus Mexico Citys lennukisse, mis teel Barcelonasse tegi vahepeatuse Frankfurdis. Just seal Saksa tolliametnikud salakauba hiljuti ka vahele võtsid, vahendab Wildlife Extra News.

Osa loomadest olid juba ookeaniületuse ajal kohvris hinge heitnud, ülejäänud üritavad rängast üleelamisest toibuda Frankfurdi loomaaias. Osa neist oli ka ohustatud liikidest. Selgus ka, et üks Abronia taeniata liiki kuuluv sisalik oli lennu ajal munema hakanud.

Need kahepaiksed ja roomajad oleks mustal turul maksnud kokku 60 000 eurot, nüüd peavad aga Saksa võimud hakkama mehhiklasele sobivat karistust leidma, sest lisaks sellele, et tegemist oli salakaubaveoga, oli tegemist ka ilmselge loomapiinamisega.

Loomi on ka varem üritatud pagasisse pista, üks noor naine üritas hiljuti ka papagoimuna taskus koju toimetada, aga seda, et kohver on täis kümneid elusaid loomi, pole eriti ette tulnud.