Mees ehitas maailmalõpu hirmus isikliku Noa laeva

 (50)
Mees ehitas maailmalõpu hirmus isikliku Noa laeva
Foto: AP

Lu Zhenghaile ei ilmutanud end Issand Jumal. Too hiinlane pelgas lihtsalt, et kuulujutud 2012. aasta detsembris saabuvast maailmalõpust võivad osutuda tõeks ning otsustas Noa eeskuju järgides ehitada endale suure laeva.

Xinjiang Uyghuri autonoomse piirkonna Urumqi linna elanik Lu Zhenghai kulutas oma elu jooksul kogutud säästud — miljon jüaani (123 220 eurot) — isikliku Noa laeva ehitamisele, mis katastroofilise üleujutuse korral teda ja ta lähedasi päästma peaks, vahendab Oddity Central.

Lu enese projekteeritud alus on 21,2 meetrit pikk, 15,5 meetrit lai, 5,6 meetrit kõrge ja umbes 140-tonnise veeväljasurvega.

Ilusaks seda just nimetada ei saa, kuid mees on kindel, et kui laev kord valmib, täidab see oma ülesande edukalt.

Mees hakkas laeva kallal töötama 2010. aastal, kuid on nüüdseks kõik rahalised ressursid ammendanud ja vajab kiiremas korras veel miljonit jüaani.

Reaalteaduste bakalaureuse kraadiga Lu on aluse kokku pannud oma kätega, kuid on asju, mida ei saa ise ehitada, vaid mis tuleb osta.

Lu'l on varuks plaan ka puhuks, kui tänavune apokalüpsis ära jääb: ta kavatseb hakata tegema vaatamisväärsustest huvitunud turistidele sõitu Tarimi jõel ning pakkuda muidu praamiteenust, eriti üleujutuste ajal.

Mine tea, ehk kujuneb leiutaja investeering kunagi isegi kasumlikuks!