Maailmakuulsa filmitähe järgi said nime ämbliku- ja sipelgaliik!

 (1)
Maailmakuulsa filmitähe järgi said nime ämbliku- ja sipelgaliik!
Fotod: vabakasutuseks (Ford ise: Reuters)

Maailmakuulsa filmitähe Harrison Fordi järgi sai nime 1993. aastal avastatud ämblikuliik Calponia harrisonfordi.

Võiks arvata, et Ford sai sellise tunnustuse osaliseks tänu Indiana Jonesile, kes on tema tuntumaid ekraanikangelasi - aina koobastes ja unustatud paikades turniv seikleja, kes trotsib ämblikke, madusid ja muid ohte, vahendab How-to Geek.

Ameeriklasest arahnoloog Norman Platnick nimetas ämblikuliigi siiski tänuks mehe teenete eest keskkonnakaitse vallas, kus Ford on aastaid tegev olnud (sh Conservation Internationali aseesimehena).

See ei jäänud Fordile ainsaks taoliseks tunnustuseks. Ligi kümnend hiljem sai tema järgi nime sipelgaliik, Pheidole harrisonfordi.

Kuulsuste järgi ristitud elusorganismide nimekiri on tegelikult üllatavalt pikk, huvilised vaadaku lõpus toodud Wikipedia linki.

Harrison Ford tähistas möödunud reedel oma 70. juubelit. See ei takista krapsakal vanahärral endise hooga filmides mängimast ja koguni Indiana Jonesile lisa planeerimast (mis peaks sellises vanuses juba füüsiliselt liiga väsitav olema).

Pildil poseerib ta 2011. a augustis oma seni viimase filmi "Cowboys & Aliens" esilinastusel Londonis. Vot sellised võikski inimesed 70aastaselt välja näha!

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.