Maailma lahedaim valgusfoor: telli roheline tuli nukimüksu abil

 (12)

Jalakäijatele mõeldud valgusfoor. Foor, millel asuvat nuppu vajutades saab teeületamiseks rohelise tule tellida. Kasulik? Kindlasti. Lahe? Mitte just esimene sõna, mis sellega seoses pähe tuleks.

Aga maailmas on palju leidlikke inimesi ja üks neist suutis ka säärase triviaalse asja nagu jalakäija-valgusfoor lahedaks muuta.

USAs Los Angelesis resideeruv kunstnik Alfredo Adan varustab neid nimelt pisikese rusikakujulise lisajupiga, mis kinnitatakse liimiga rohelise tule tellimise nupu peale.

See tähendab, et kui tahad foori kasutada, pead nupu asemel rusikat vajutama. Seda on lahe teha muidugi nukimüksu kujul ehk omaenda rusikat selle vastu toksata. Nagu lahedad noored tänaval või filmides.

Žesti algupärane nimetus inglise keeles on fistbump ning see on nii lahe kui ka kasulik, kui mõnes olukorras pole mõistlik tavapärasel moel teisi kätelda (et vältida näiteks pisikute levikut haigusterohkel ajal).

Isegi president Barack Obama eelistab nukimüksu!

Adani leiutis kannab aga nime Walkbump ja selliseid võib kohata Los Angelesi tänavatel. Seda ilmselt mitte igavesti, aga sotsiaalmeedias (Instagram, Tumbler jne) on juba palju pilte inimestelt, kes neid tänaval liikudes märkasid.

Seotud lood:

Vaata ka videot, kuidas Walkbumpid valmivad: