Lendad palju? Tehnoblogija kogus kokku ja riputas netti paljude maailma lennujaamade Wi-Fi paroolid

 (4)
Lendad palju? Tehnoblogija kogus kokku ja riputas netti paljude maailma lennujaamade Wi-Fi paroolid
Saksa seljakotiturist Lisa Berkemeyer oma sülearvutiga Sydney lennujaamas.Reuters

Valdav osa neist on Euroopa ja Põhja- ja Lõuna-Ameerika lennujaamade omad. Paroolide kogujaks ja nende põhjal tehtud kaardi autoriks on blogija ja arvutiinsener Anil Polat, kes on selle pannud kokku teiste lennureisijate abiga.

Polati blogipostituse leiab siit. Mees kirjutab seal, et "traadita internetiühenduse leidmine lennujaamades pole alati lihtne või võimalik, mõnikord on selleks vaja kohalikku telefoninumbrit, mis on rumalus." Et nettipääsu hõlbustada, ongi mees loonud reisijate abiga nimekirja juhtmeta interneti paroolide andmebaasi.

Et mõne parooli netis vabalt jagamise puhul võib olla ehk pisut lennujaama reeglitega pahuksisse mindud - kes ikka kõigi maailma lennujaamade reegleid teab - olgu öeldud, et Forte on siinkohal ainult blogiposti ja kaardi olemasolust rääkiva uudise jagajaks ning vastutust me endale ei võta. Kes soovib, klikkigu kaardil ja vaadaku paroole omal riisikol. Ent kuna samas on kaart võimalik endale ka App Store`ist, Google`i poest ja Amazonist rakenduse näol tõmmata, võib arvata, et totaalselt seadusega raksu mees ilmselt minna saanud ei ole.