Leedu pealinnast saab sel kevadel justkui suur välikohvik

 (2)
Leedu pealinnast saab sel kevadel justkui suur välikohvik
VilniusFoto: Ilmar Saabas

Leedukad katsetavad oma pealinnas Vilniuses võimalust inimesi ka enne eriolukorra lõppu välja sööma-jooma lubada ning seeläbi vastava ala ettevõtteid turgutada.

Plaan on Vilniuse avalikust ruumist tavapärasest rohkem kohvikutele ja baaridele eraldada, et need saaksid 2 + 2 reeglit järgides laudu-toole laialt välja panna. Sel hooajal selle eest renti maksma ei pea.

Leedus hakkab sel nädalal karantiini lõdvendama: restoranid ja kohvikud tohivad välialadel inimesi vastu võtta, avatakse juuksurisalongid ja pea kõik poed.

Teatud reeglid jäävad esialgu siiski jõusse: teistest inimestest tuleb endiselt teatud kaugusse hoidmine, poodi tohib siseneda korraga kindel hulk kliente, avalikus ruumis tuleb maski kanda...

The Guardiani osutusel on Leedu pealinnas avatud juba 18 avalikku ala, mh Katedraali väljak, ja paljud avatakse veel suve jooksul. Välikohvikuid või -söögi- ja joogikohti on lubanud avada juba üle 160 ettevõtja.

Vilniuse vanalinnas tekitab aga nõue välilaudadel kaks meetrit vahet hoida paljudes kohtades probleemi, sest tänavad on nii kitsad, et üle mõne laua välja panna ei saagi.

Vilniuse linnavalitsus jagas linna tervishoiutöötajatele veel 400 000 euro väärtuses restoranikuponge – seda nii tänuks nende ennastsalgava töö eest kui ka motiveerimiseks kohalike toidukohapidajate toetamisel.

Leedus on avastatud uudise koostamise hetkel 1385 koroonapositiivset inimest, kellest 45 on sellest tekkinud haiguse COVID-19 tagajärjel surnud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!