Kui bussijuht sõidab Šveitsi asemel Hispaania suunas, kas see on ikka GPS-i viga?

 (23)

Grupp Belgia turiste pidi nägema tükk aega bussijuhi veenmisega, et see sõidab GPS-ile tuginedes sihtpunktist hoopis 600 kilomeetrit eemal olevasse kohta. Mõistagi sai selline asi olla võimalik Prantsusmaal, kus üks la Plagne nime kandev koht asub Alpides Šveitsi ja Itaalia piiri ääres, teine aga Hispaaniaga piirneval alal.

Hispaania suunas edasi sõitmiseks puudus suusapuhkusele läinud reisijatel igatahes igasugune tahtmine, Alpide nõlval asuvasse suusakuurortisse jõuti aga päevase hilinemisega, sest bussijuht oli heausklikult toksinud oma navigeerimisseadmesse sisse kohanime La Plagne, valinud kolmest võimalusest ühe ja hakanud juhtnööridele vastavalt sõitma. Ega tema pidanud teadma, et ta Prantsusmaal hoopis teise serva sõidab...

bbc.com

Reisijad ei taibanud ka varem sekkuda, sest sõit toimus öösel ja enamik neist lihtsalt magas, hommikul avanes akendest aga vaade viinamarjaistandustele, mitte lumistele mäetippudele.

Ja, nagu alandus veel niigi suur ei oleks, tervitati neid päev hiljem õiges sihtpunktis, Šveitsi piiri ääres, pidulauaga, kus ilutsesid hispaaniapärased road.