Koroonahaigete hetkeseis: Eesti haiglates on täidetud alla poole voodikohtadest

 (8)
 Põhja-Eesti Regionaalhaigla pressibriifing
Foto on illustreeriv.Foto: Rauno Volmar

Eesti haiglates on tänase päeva seisuga täidetud alla poole koroonahaigete raviks mõeldud voodikohtadest ning intensiivravikohtadega on seis veel parem.

Terviseameti andmeil on tänase seisuga Eesti ligikaudu 620 koroonahaiget. Haiglas viibib 32 COVID-19 patsienti ning juhitaval hingamisel on üks patsient.

Kuidas on lood aga koroonahaigetele mõeldud voodikohtadega? Terviseameti pressiesindaja Eike Kingsepp ütles Fortele, et üldpalati voodikohti on koroonahaigetele varuks pandud 79 ning intensiivravi voodikohti 14.

Seega on haiglate valmisolek uusi haigeid vastu võtta hea.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 497 COVID-19 haigusjuhtumit 483 inimesega. Eile saadeti koju kaks inimest ning uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati haiglates kaks. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund, kokku on Eestis surnud 68 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Eestis on kokku tehtud üle 235 000 esmase testi, nendest 3 908 ehk 1,66 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!