„Kommionude“ tõttu on 28% Lõuna-Aafrika koolitüdrukutest HIV-positiivsed

 (40)
„Kommionude“ tõttu on 28% Lõuna-Aafrika koolitüdrukutest HIV-positiivsed
Foto: Tony Karumba, AFP/Scanpix

Vähemalt 28 protsenti Lõuna-Aafrika Vabariigi koolitüdrukutest on HIV-positiivsed, sest „kommionud“ kuritarvitavad neid seksuaalselt, teatas tervishoiuminister Aaron Motsoaledi. Poistest on viirusekandjaid vaid neli protsenti.

Motsoaledi sõnul jäi 2011. aastal rasedaks 94 000 koolitüdrukut ja 77 000 tegi riiklikes asutustes aborti, teatas ajaleht The Sowetan BBC Newsi vahendusel.

Kõneledes avalikul üritusel Mpumalanga provintsis Carolina linnas, ütles Motsoaledi, et HIV-positiivsete noorte tüdrukute suur hulk hävitab ta hinge.

„On selge, et need pole noored poisid, kes nende tüdrukutega magavad. Need on vanad mehed,“ tsiteerib The Sowetan ministrit. „Me peame kommionudele vastu astuma, sest nad hävitavad meie lapsi.“

Motsoaledi sõnul on osa 10-14-aastastest rasedatest tüdrukutest ka HIV-positiivsed.

„77 000 tüdrukut tegi riiklikes asutustes aborti. Me ei saa enam nii elada. Me tahame selle lõpetada,“ ütles Motsoaledi.

Lõuna-Aafrika Vabariigis on HIV kandjaid viis miljonit – umbes kümme protsenti elanikkonnast. Eelmisel aastal suri aidsi üle 260 000 inimese, mis on peaaegu pool kõigist aasta jooksul surnud inimestest.