KOMMENTAARIDETA: Graafikud näitavad, et Rootsi seis on päris halb

 (215)
Koroonaproovi võtmine Stockholmis
Koroonaproovi võtmine StockholmisFoto: Jonathan Nackstrand, AFP/Scanpix

Soome epidemioloog, statistik ja professor Markku Peltonen avaldas võrdlevad ja lihtsalt hoomatavad graafikud koroonapanemdeeia käekäigu kohta Põhjamaades ja Eestis ning neist ilmneb, et väga leebed piirangud valinud Rootsis pole hetkel seis sugugi hea.

Tabel üks näitab, kui palju on eri riikides intensiivravil olevad inimesi. Tuleb aga arvestada, et Eesti terviseamet avaldab vaid hingamisparaadi all olevate inimeste hulga.

Sugugi parem seis ei ole Rootsis ka haiglaravil viibivate inimeste hulgaga miljoni inimese kohta, Eesti on selles võrdluses samuti tabeli ülemises otsas.

Koroonaviiruse tegevuse tagajärjel surnud inimeste hulk miljoni inimese kohta - Rootsi juhib, Eesti keskmik:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!