Koroonaproovi võtmine StockholmisFoto: Jonathan Nackstrand, AFP/Scanpix
Soome epidemioloog, statistik ja professor Markku Peltonen avaldas võrdlevad ja lihtsalt hoomatavad graafikud koroonapanemdeeia käekäigu kohta Põhjamaades ja Eestis ning neist ilmneb, et väga leebed piirangud valinud Rootsis pole hetkel seis sugugi hea.
Tabel üks näitab, kui palju on eri riikides intensiivravil olevad inimesi. Tuleb aga arvestada, et Eesti terviseamet avaldab vaid hingamisparaadi all olevate inimeste hulga.
Use of care and mortality due to corona in Finland, Sweden, Norway, Denmark, Iceland and Estonia; data from yesterday 7.4 reports. Read through the thread. (English version)
Fig 1. Number of persons in intensive care per day. Measures the burden on intensive care capacity. 1/x pic.twitter.com/RlWAXvcral
Sugugi parem seis ei ole Rootsis ka haiglaravil viibivate inimeste hulgaga miljoni inimese kohta, Eesti on selles võrdluses samuti tabeli ülemises otsas.
Fig 2. Number of persons in hospital care per day. One person can be counted for several days. Measures the burden on hospital capacity. 2/x pic.twitter.com/AAXhgIkxti
Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.