Kirurgid leidsid naise valulikust silmast uskumatult vana kontaktläätse


Silmaarst
LäätsedFoto: EPL Arhiiv

Kontaktläätsed võivad säilida päris pikka aega. 42-aastane briti naine sai näiteks teada, et temal oli kadunuks peetud kontaktlääts silmakoopas olnud lausa 28 aastat, vahendab Gizmodo.

Naine läks arsti juurde, kuna ta silmad läksid paiste ja olid valulikud. Pärast magnetresonantstomograafilist analüüsi ütlesid arstid, et põhjuseks on naise silmas olev tsüst. Kirurgid lõikasid tsüsti lahti ning leidsid sealt seest kontaktläätse.

Tegemist oli n-ö "kõva läätsega", ehk vastupidavamast gaasikindlast materjalist tehtud läätsega, mis ei lase õhku läbi ning mille kasutusaeg on aasta või enam.

Naine ütles, et ta pole selliseid läätsesid kandnud juba pea kolm aastakümmet, põhjuseks õnnetus: kui naine oli 14-aastane, oli ta mänginud sulgpalli ning sai mängu käigus mänguvahendiga silma.

Naisel olid mängu ajal läätsed silmas, kuid pärast õnnetust enam ühes silmas läätse ei olnud - tema arvates oli see lihtsalt silmast välja kukkunud. Pärast õnnetust ei kandnud naine enam sellist tüüpi kontaktläätsi.

Huvitav on see, et tekkinud tsüst koos seal sees asuva läätsega ei mõjutanud 28 aasta vältel naise nägemist grammigi, arsti juurde pöördumise põhjuseks oli vaid silmavalu.