Kes poleks tänaseks kuulnud haigusest nimega COVID-19? Neid on rohkem, kui te oskate arvata

 (17)
Kes poleks tänaseks kuulnud haigusest nimega COVID-19? Neid on rohkem, kui te oskate arvata
Jeemenisse jõudnud Aafrika sisserändajadEPA/Scanpix

Pool aastat väldanud pandeemia järel on raske ette kujutada, et keegi kusagil mujal pole koroonaviirusest kuulnud. Paraku pole paljud Somaaliasse saabunud ümberasujad ütlevad ÜRO töötajatele iga päev, et nad pole COVID-19 olemasoleust teadlikud.

URO rändeagentuuri vaatlejad küsitlevad inimesi Somaalia piiril, mis on ristteeks ühel maailma ohtlikemal rändeteel üle Punase mere ja sõjast räsitud Jeemeni rikastesse Pärsia lahe riikidesse, kirjutab Medical Xpress.

Küsimused rändajate jaoks on lihtsad. Päritolu? Sihtkoht? Miks sa lähed? Kuid pärast seda, kui Somaalias tuvastatud esimesed nakatunud, lisati uus küsimus: mitu teie rühma inimest on koronaviirusest teadlikud?

Selgus, et näiteks 20. juunil lõppenud nädalal ütles veidi üle poole - 51 protsenti - küsitletud 3471 inimesest, et nad pole kunagi COVID-19-st kuulnud.

"Esimest korda seda kuuldes olin ka väga šokeeritud," ütles Somaalia pealinnas Mogadishus asuva USA agentuuri programmijuht Celeste Sanchez Bean APle.

Sisserändajad on sageli noored mehed naaber Etioopia maapiirkondadest. Bean ütles, et enamikul pole haridust ja mõned on pärit kogukondadest, kus interneti-ühendus on madal.

ÜRO töötajad annavad kõigile, kes pole koronaviirusest teadlikud, lühike selgitus pandeemia kohta, ning sümptomite ja ennetavate meetmete kirjeldused.

Maailma ühe kehvema tervishoiuteenusega Somaalias on tänaseks tuvastatud 2800 koroonanakatunut.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!