Kas seks kutsub sünnituse kiiremini esile?

 (29)
Kas seks kutsub sünnituse kiiremini esile?
YouTube

Liiga kauaks emakasse mõnulema jäänud laps kasvab aina kogukamaks ja suurendab tõenäosust, et sünnitus saab olema raske. Naiste hulgas on levinud hulk koduseid viise, kuidas lapse sündi kiirendada.

Küll soovitatakse juua taimeteesid, küll vahuveini. Sama tuntud on arvamus, et sünnitust saab esile kutsuda seksiga, vahendab Novaator.

Bioloogilisest vaatenurgast võiks seksist kasu olla. Seemnevedelik sisaldab prostaglandiine – samu aineid, mille sünteetiliste vormidega mõjutatakse emakakaela haiglas sünnituse esilekutsumisel. Orgasm kiirendab emaka kokkutõmbeid ning ka rinnanibude stimuleerimine võib panna emaka lihased kiiremini tööle.

Siiski pole teadlased suutnud leida kindlaid tõendeid, et seks oleks tõhus ja kindel meetod sünnitustegevuse alguse soodustamiseks.

2006. aastal Malaisias tehtud uurimus leidis, et raseduse lõpus seksimine võib tuhude algust kiirendada. Uuringut korrati kolm aastat hiljem ja siis saadi hoopis vastupidised tulemused. Seksil polnud sünnitustegevusele mingit kiirendavat mõju.

Loe pikemalt Novaatorist