Kanaaridel komistas politsei seitsmemeetrise herilasepesa otsa

 (22)

Kanaaride La Gomera saar äratas Forte tähelepanu hiljuti sellega, et seal kõneldakse veidrat vilekeelt. Nüüd aga pääses ta uuesti maailma meedialuubi alla - nimelt maailma suurima herilasepesaga.

Leiti see pesa juhuslikult, kuigi mitte päris kogemata. Naabreid hakkas nimelt tõsiselt häirima suur herilaseparv, mis mahajäetud majast sisse ja välja käis. Maja omanikku leida polnud võimalik, seega murdis politsei hoone ukse maha ja komistas sõna otseses mõttes majasuuruse herilasepesa otsa.

Pesa läbimõõduks hinnati 6,7 meetrit, elab selles aga arvatavalt miljoneid herilasi, kes saarele sisse rännanud üle sajakilomeetrise veeriba Aafrikast.

Varem teati maailma suurima herilasepesana üht 1963. aastal Uus-Meremaal leitut, mille kõrgus oli 3,7 meetrit. See pesa asus aga puu otsas ja oli nii raske, et murdus puu otsast lahti. La Gomera herilasepesa on aga kerkinud otse trepikoja põrandalt.

Mida selle pesaga peale hakata, pole võimud veel otsustanud. Nende esialgne analüüs jõudis küll väga kummalise järelduseni - tegemist olevat tavalise loodusnähuga, mis inimestele ohtu ei kujuta.

Seotud lood: