Indiaanlased tegid vaenlaste peadest trofeesid

 (19)
Indiaanlased tegid vaenlaste peadest trofeesid
Foto: Imeline Ajalugu

Amazonase piirkonnas elanud jivaro indiaanlaste komme lõigata võidetud vaenlastel pead maha ning need sõjatrofeedeks kuivatada andis neile sõjakate barbarite maine.

Jivarod raiusid oma vaenlastel pead maha ning töötlesid päid nii, et need kokku tõmbusid. Nad uskusid, et võidetud vaenlase hing püütakse trofee sisse kinni, vahendab ajakiri Imeline Teadus.

Uskumuse kohaselt aitas kinnipüütud hing pea meesomanikul tema naist ohjes hoida ning hoolitses selle eest, et naine tublisti tööd teeks. Samuti uskusid jivarod, et trofee muudab selle omaniku tugevamaks.

Aga kuidas siis need kahtlase väärtusega trofeed valmis tehti? Esmalt tuli pea võidetud vaenlase kehast eemaldada võimalikult ruttu pärast vaenlase surmamist. Seejärel tehti sisselõige kaelast üles pealaeni, et nahk ja juuksed kolbalt maha tirida.

Silmad õmmeldi kokku ja suu suleti väikeste puulaastudega, mis hiljem asendati nööriga. Seejärel keedeti nahka pühas anumas. Umbes kahe tunni jooksul tõmbus pea kolmandiku võrra kokku ning nahk parkus ja muutus pruunikaks.

Sisekülg pöörati välja ning liha ja rasv kaabiti nahalt maha, enne kui see kokku õmmeldi ja uuesti õigetpidi pöörati.

Kaela-ava kaudu topiti nüüd pähe kuumad kivid. Kuumus aitas nahka konserveerida ja see tõmbus veelgi enam kokku. Kui kive polnud käepärast, siis kasutati kuuma liiva. Lõpuks vormiti ja kuivatati pead kuumade kividega ka väljastpoolt. Töötlust korrati ja trofee oligi valmis.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.