Hiina maskidiplomaatia Eestis sai jätku: tehnogigant annetas ülikoolile 20 000 maski

 (6)
Kaitsemaskid.
Kaitsemaskid.Foto: Sven Arbet

Maailma maskipealinn Peking jätkab koroonaajaga seotud komplimentide ja kingituste jagamist Hiinale huvipakkuvates piirkondades ja sobivates valdkondades ning selle järjekordseks tõestuseks on Tartu ülikoolile kaela sadanud 20 000 kaitsemaski.

Ootamatu kingituse tegijal endal pole maskide tootmisega mitte mingisugust pistmist ning kategooriliselt on ta eitanud igasuguste sidemete omamist Hiina valitsusega, kõige vähem selle julgeolekuteeteenistusega.

Kinkijaks on hoopis mobiilsidetehnoloogia ettevõtte Huawei, kellel muuseas taskus ka koostöölepingud nii Tartu ülikooli kui Tallinna tehnikaülikooliga. Nende sisuks on õigus mõjutada ülikoolide õppeprogramme ning pakkuda testimiseks oma tehnoloogiat, sisaldavad need ka tudengite kultuuri- ja õppereise Pekingisse ning Shenzheni ning praktikakohti ettevõttes:

Kuvapilt

Huawei annetas nüüd Tartu kliinikumile mittesteriilsed meditsiinilised klass 1 maskid, mis on meditsiinis laialdaselt nii hooldajate kui ka patsientide kaitseks kasutatavad ja mis peavad kinni 95% ohtlikest osakestest.

Seotud lood:

Huawei tellis Hiinast maskid, kindad ja kaitseprillid tegelikult juba märtsikuus, kui Eesti meditsiiniasutustes valitses kaitsevahendite kriitiline põud. Saadetis jõudis Eestisse juba ligi kuu aega tagasi, kuid tolliprotseduuride tõttu polnud seda võimalik meditsiinile kõige valusamal ajal üle anda. Praegu ootab veel tollist välja saatmist sama saadetisega toodud kogus kaitseprille.

Huawei poolt saadetud kaitsevahendid võtab vastu kliinikumi apteek, mis jagab need kasutamiseks.

"Kliinikumis võeti saabunud annetus siira tänuga vastu, kuna täiendav varu isikukaitsevahendeid aitavad hoida meie töötajate tervist, kes seisavad igapäevaselt silmitsi COVID-19 pandeemia ja selle leviku tõkestamisega," ütles Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudi juhataja Joel Starkopf.

Maske pakkus omavalitsustele ja ülikoolidele mõne aja eest ka Hiina saatkond Tallinnas, selle kohta saab lugeda siit.

Huawei loodab, et Eesti ei keela USA survel tema 5G-tehnoloogia kasutamist siinmail. Lisaks on ettevõte hädas sellega, et tema uutel telefonidel ei tohi sees olla USA tehnoloogiaettevõtte Google mobiilitarkvara ja äppe.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!