GRAAFIKA | Nii kulus valitsuse reklaamiraha koroonateavitustele

 (19)
Reklaam postkastis
Reklaam postkastisFoto: Argo Ingver
  • Valitsus sai meediaväljaannetelt kuni 95% allahindlust

Valitsus kulutas koroonapandeemia ajal rahva teavitamise nimel reklaamile kokku 217 526 eurot, millest suurima osa neelas reklaampindade ostmine Eesti ajalehtedes.

Allolevas tabelis toodud kulud on ümardatud euro täpsusega ja sisaldavad käibemaksu. Selle arvestuse hulka on arvestanud kulud alates esimeste brošüüride trükkimisest (mis piiripunktides PPA poolt jagati välja koroonakriisi puhkemise ja eriolukorra eel), kuni kõigi reklaampinna tellimusteni, mille arved on riigikantseleile laekunud 16. juuni ehk eilse seisuga.

Nagu graafikast näha, kulus ajalehtede reklaampinna ostmisele 48 411 eurot ning meediaväljaannete veebireklaamile 44 277 eurot. Järgnes otsesportitus 31 828 euroga.

Riigikantselei märgib, et see ei pruugi olla ammendav ülevaade riigi reklaamikuludest, sest teistel asutustel võis reklaamipindadega olla iseseisvaid kulusid. Ülevaadet ei saa võrrelda tegeliku reklaampinna mahuga, mida kampaaniatele anti - vähe oli arveid, millele ei olnud ettevõtjad omal initsiatiivil arvestanud sisse allahindlust.

„Elanikkonna teavitamisel oleme kõige suurema tänu võlgu meediaettevõtetele ja ajalehtede kirjastajatele, kuna paljud nende müüdud reklaampinnad olid kohati kuni 95% allahindlusega," ütles riigikantselei esindaja Fortele.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!