Filmid ja sarjad, mida vaatavad astronaudid rahvusvahelise kosmosejaama pardal

 (6)
Filmid ja sarjad, mida vaatavad astronaudid rahvusvahelise kosmosejaama pardal
Kaader ulmekino klassikast "Alien" (Foto: Brandywine / Twentieth Century-Fox)

Õudus-, ulme- ja üldse kino klassikafondi kuuluv "Alien" (1979) on kinkinud maailmale ka ühe armastatuima filmi-reklaamlause üldse: In space, no can hear your scream (e.k "Kosmoses ei kuule su karjeid keegi").

See on muidugi tõsi, et kosmoses karjeid ei kuule, sest heli ilmaruumis ei levi. Ja parem ongi, sest rahvusvahelise kosmosejaama (ISS) filmikogus on päris palju judinaid tekitavaid linateoseid.

Kosmose, võõraste planeetide ja Maalt mittepärinevate eluvormidega seostuvatest sarjadest-filmidest on olemas neli "Alieni", "Avatar", "Starship Troopers", "Moon", kaksteist "Star Treki" filmi, seitse "Star Warsi", "Mars Attacks!", "Firefly" jpm.

Astronaudid, kes eelistavad sarju, võivad valida näiteks "Breaking Badi", "House of Cardsi", "Seinfeldi" ja "Two and a Half Meni", kuigi kõiki hooaegu miskipärast pole.

Muide, kui varasematel aegadel pidid astronaudid vaatamiseks kasutama oma sülearvuteid või muid pisema ekraaniga seadmeid, siis juba umbes poolteist aastat on ISS-i pardal HD-teler, millega kosmiline kodukino nauditavamaks muuta.

Vaata ISS-i filmikogu sisu saidil Gizmodo