Euroopa uputatakse üle koroona kiirtestidega

 (8)
HIV kiirtest
HIV kiirtestFoto: Ilmar Saabas

Euroopa Komisjon teatas otsusest eraldada 100 miljonit eurot, et hankida kõigile liikmesriikidele seni ebausaldusväärseks peetud, ent järjest täpsemaks muutuvaid koroona kiirteste.

Jutt käib antigeeni kiirtestidest, mida komisjon kavatseb osta üle-Euroopalise ühishankgea ja seejärel liikmesriikide vahel ära jagada.

Komisjoni nägemuse kohaselt võiks neid teste asuda massiliselt kasutama näiteks lennujaamades.

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ütles eilsel pressikonverentsil, et antigeeni kiirtestid on hakanud nüüdseks turule tulema ja otsitakse liikmeriikide ühist heakskiitu ja tunnustust neile.

„Kiirtestidel on suur eelis - nad on kiired, odavad," rääkis president. „Kullastandard on muidugi PCR-testid, kuid antigeeni kiirtestid võivad neid väga hästi täiendada."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!