Eestis on koroonatestimisele kulunud 17 miljonit eurot

 (11)
Eestis on koroonatestimisele kulunud 17 miljonit eurot
Mereelukas Synlabi testimistelgi piirdevõrel HaaberstisAivar Pau

Eesti riigieelarvest on tänaseks kulunud koroonatestimise tegemisele 16,54 miljonit eurot.

Kõige suurem osa sellest on läinud ettevõtetele Synlab ja Medcium, kes on avaliku testimise eest teeninud tulu 12,992 miljonit eurot, ütles Fortele sotsiaalministeeriumi pressiesindaja.

Need kaks ettevõtet on võitnud kõik neli senist riigihanget proovide võtmiseks ja testide tegemiseks. Need hanked on suurusega 2,5 miljonit, 1,7 miljonit, 4,2 miljonit ja 10 miljonit (millest tänaseks kulunud 4,5 miljonit) eurot.

Haiglates on Haigekassa eelarvest teste tehtud 3,22 miljoni euro eest ning riigi nakkushaiguste laboris 325 116 eurot eest.

Eestis on kokku tehtud üle 233 000 esmase testi, nendest 3 883 ehk 1,66 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Alates koroonaviiruse leviku algusest veebruaris on koroonaviiruse SARS-CoV-2 testimiseks koos tänase otsusega eraldatud valitsuse otsusega kokku veidi enam kui 30 miljonit eurot.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!