Eestis on hetkel üle 200 koroonaviiruse kandja, äpi on neist avastanud vähesed

 (21)
Priit Tohver
Priit TohverFoto: Tiit Blaat

Terviseameti andmeil on hetkel Eestis üle 200 koroonaviiruse tuvastatud kandjat, kuid koroonaäpis on neist ennast haigeks registreerinud vähesed.

„Meie jälgimisel on kokku üle 220 aktiivse haigusjuhu," ütles terviseameti pressiesindaja Simmo Saar Forte küsimusele, kui palju on Eestis hetkel tuvastatud viirusekandjaid.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse andmetel on HOIA rakenduse tänase seisuga alla laaditud 84 411 korda, ent läbi rakenduse on end haigeks märkinud vaid 13 inimest.

See tähendab, et 207 Eesti tänase päeva tuvastatud koroonahaiget ei ole korooaäppi kasutusele võtnud.

Rakendus annab teistele kasutajatele tagantjärele anonüümselt teada, kui nad on viibinud enam kui 10 minutit koroonaviiruse kandja lähedal.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!