Eestimaa aasta loom 2013 on hunt, meie võsavillem

 (8)
Eestimaa aasta loom 2013 on hunt, meie võsavillem
Hunte elab kõigis Eesti maakondades, isegi saartel.Wikipedia

Eestimaal elab lisaks inimesele üle kuuekümne imetajaliigi ning meie rikkalik loomariik vajab suuremat tähelepanu.

Eesti Terioloogia Selts, Looduskalender, Looduse Omnibuss, Eesti Looduskaitse Selts, Eestimaa Looduse Fond, Eesti Metsaselts, Tallinna Loomaaed, Eesti Loodusmuuseum ja ajakiri Loodusesõber on esimest korda valinud aasta looma ning aastal 2013 on selleks meie looduse värvikamaid kujusid – kardetud ja austatud metsavalitseja hunt.

Seotud lood:

Vahendavad ERR-i teadusuudised

Nüüdse algatuse eesmärgiks ongi tutvustada loomariiki, alustades hundiga, kes tekitab paljudes inimestes vastuolulisi tundeid. Ettevaatlik, harva kohatav lausa vajab algatuse organiseerijate sõnul lähemat kajastamist läbi aasta.

Nüüdisaja linnastunud inimesele on üpris keerukas selgitada looduses toimuvat eluliselt ning lihtsalt, sest ta ei ole igapäevaselt enam maa ja metsaga lähedalt seotud. Et ökoloogilisi seoseid kirjeldada, vajame täpsemaid näiteid ning võrdkujusid.

Hunt on selleks väga sobilik, sest tema roll looduses on üheselt mõtestatav. Hunt, nagu ka teised suurkiskjad, kannab tervete loomade asurkondade säilimise eest hoolt. Ei kutsuta teda ju asjata metsasanitariks.

Hundiaasta avaüritus toimub 7. jaanuaril 2013 loodusõhtul rahvusraamatukogus.

Loe ka ERR-i teadusuudistest

Võrdluseks ka üks video YouTube-ist: