Eesti suurim haigla tõmbab koroonaravi koomale – abi on saanud 55 patsienti, 41 tagasi kodus

 (34)
Eesti suurim haigla tõmbab koroonaravi koomale – abi on saanud 55 patsienti, 41 tagasi kodus
PERH

Eesti suurim aktiivraviasutus Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) tõmbas eelmise nädalaga kokku Mustamäe haiglas spetsiaalselt COVID-19 raviks mõeldud osakonna tegevuse, kuid valmisolek haigeid vastu võtta jääb püsima pikaks ajaks ning loomulikult jätkub vajadusel koroonahaigete intensiivravi.

PERHi infektsioonikontrolli talituse juhataja dr Mait Altmets ütles Fortele, et Regionaalhaiglas on Covid-19 diagnoosiga patsiente olnud kokku 55. Intensiivravil on olnud kokku 22 inimest, neist kõik ka mingi hetke juhitaval hingamisel.

Covid-patsientidest koju on läinud 41 patsienti. Neist vanim on 95-aastane ja noorim kõigest 11-aastane - tema sattus haiglasse tegelikult pärast seda, kui oli jäänud auto ette, aga siis avastati tal ka koroonaviirus. Hetkel on Covid-19 intensiivraviosakonnas kolm patsienti, kes kõik on juhitaval hingamisel.

„Need Covid-19 nakkusega patsiendid, kes ei vaja ravi kõrgemas etapis, suunatakse edaspidi Lääne-Tallinna Keskhaiglasse," ütles Altmets.

Täna anti osakonnas kasutusel olnud aparatuur üle ja kolmapäeval tuleb ruumide täielik disinfektsioon. Ükski osakonna töötajatest ise koroonanakkust ei saanud.

Altmetsa sõnul säilitab Regionaalhaigla kui kõrgema etapi haigla ka edaspidi võimekuse ravida patsiente, kellel kaasneb mõne muu juhtiva diagnoosiga ka Covid-19 nakkus. Ta märkis, et PERH on loonud ka võimekuse vajadusel taastada suuremamahuline Covid-19 patsientide ravi, kui olukord seda peaks tingima haigusjuhtude kasvamisel.

Seotud lood:

„COVID-osakond ehk voodifond COVID-positiivsetele patsientidele tuleb meil tagada kuudeks. Seega täielikult seda sulgeda me ei saa, sealhulgas ka intensiivravis," märkis Altmets.

Kui vaadata kogu Eesti statistikat, siis 12. mai hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi veel 48 inimest, neist viis on juhitaval hingamisel. Tänaseks on haiglast koju saadetud 280 inimest, lõpetatud 289 haigusjuhtumit. Eile tuvastati kogu Eesti peael viis uut nakkusjuhtu.

Milline nägi välja regionaalhaigla I ehk Covid-19 intensiivraviosakonna töö pandeemia tippajal, saab vaadata allolevast videost:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!