Eesti presidendikandidaadid kalpsavad nüüd ka videomängus Kadrioru lossi poole

 (21)
Eesti presidendikandidaadid kalpsavad nüüd ka videomängus Kadrioru lossi poole
Jõks Kadrioru poole kihutamas. Ekraanitõmmis

Mängus nimega "Presidendijooks" saab mängija oma lemmikkandidaadiga (kuigi miskipärast pole valikus Mart Helmet) mööda Pirita promenaadi tuhatnelja Kadrioru lossi poole joosta, kogudes endaga seotud esemeid ja vältides peibutavaid rahapakke.

Mäng on tasuta saadaval nii veebis Androidi kui ka iOs-i peal, seda on praeguseks juba mängitud üle 4500 korra. Kuulu järgi olla nii mõnegi ettevõte IT-osakonna töö peale mängu väljatulekut seiskunud. Nii et jah - praktiliselt viimasel minutil enne uue riigipea selgumist on võimalik ise üheks kandidaadiks kehastuda ning lossi kapates vesternisaundträki saatel aega surnuks lüüa.

Peab ütlema, et mäng on tegelikult hoolimata oma lihtsast ülesehitusest - ainult jookse ja hüppa - kaunis raske. Läbida tuleb kokku 2500 takistustega kaetud meetrit ja Forte toimetuses üks töötajaid, kes mängu katsetada võttis, jäi pidevalt kusagile umbes kuuesaja meetri peale toppama - siis lõppesid elud.

Mängu loojaks on arendaja Indrek Vändrik ja seda saab lisaks mobiilsetele platvormidele mängida ka otse netis aadressil presidendijooks.ee.

Ja ikkagi, kuhu siis Mart Helme jäi? "Helme tundub selline mees, kes jooksmisest konservatiivselt keelduks vōi jookseks valele poole," teatas autor.