Austraaliasse saabus 4000 aasta eest ka indialasi

 (5)
Austraaliasse saabus 4000 aasta eest ka indialasi
Wikimedia commons

Austraalia põlisasukad on sel mandril elanud vähemalt 40 000 aastat. Seni on arvatud, et nad elasid seal üsna isoleerituna kuni eurooplaste tulekuni, aga nüüd osutab värske geeniuuring, et umbes nelja tuhande aasta eest on Austraalia ja India rahvaste vahel olnud olulist segunemist.

Irina Pugach Saksamaalt Leipzigist Max Plancki Evolutsioonilise Antropoloogia Instituudist ja ta kolleegid analüüsisid võrdlevalt põlisaustraallaste, uusguinealaste, Kagu-Aasia saareelanike ja indialaste geene, vahendavad ERR-i teadusuudised.

Nad väidavad nüüd selle analüüsi põhjal Ameerika Ühendriikide teadusakadeemia toimetistes, et 141 põlvkonda tagasi ehk arvatavasti umbes 4200 aasta eest on austraallaste genoomi lisandunud Indiast pärit geenimaterjali.

Arheoloogiliste leidude põhjal on teada, et just enam-vähem samal ajal hakkasid austraallased uut moodi kivist tööriistu tarvitama ja veidi teisiti ka toitu valmistama. Ja just sel ajal ilmusid Austraaliasse ka dingod. Nüüd siis tundub, et kõigi nende muutuste taga võisid olla Indiast saabunud sisserändajad.

Seotud lood:

Loe ka ERR-i teadusuudistest