Argentinas avastati suurima eales Maa peal kõndinud looma luud

 (66)
Argentinas avastati suurima eales Maa peal kõndinud looma luud
Foto: AP

Argentinas avastati fossiilsed luud, mis arvatakse kuuluvat suurimale elusolendile, kes kunagi planeedil Maa on ringi kõndinud, teatavad paleontoloogid.

Hiiglaslike reieluude põhjal võib järeldada, et loom oli 40 meetrit pikk ja 20 meetrit kõrge. Oma 77-tonnise kaalu juures oli elukas sama raske kui 14 Aafrika elevanti ning seitse tonni raskem kui varasem rekordihoidja argentinosaurus, vahendab BBC News.

Teadlased usuvad, et tegemist on kriidiajastu lõpul elanud tohutute taimetoiduliste titanosauruste uue liigiga.

Sauruse jäänustele komistas esimesena kohalik farmitööline Patagoonias La Flecha lähedal asuvas kõrbes.

Luud kaevasid seejärel välja Egidio Feruglio paleontoloogiamuuseumi teadlased dr José Luis Carbadillo ja dr Diego Poli juhtimisel.

Avastati seitsme isendi osalised skeletid, kokku umbes 150 luud, mis kõik olid märkimisväärselt hästi säilinud.

„Arvestades nende luude suurust, mis ületab kõigi varem teada olevate hiigelloomade oma, on uus dinosaurus suurim teada olev Maal kõndinud loom,“ rääkisid teadlased BBC-le. „Tema pikkus peast sabaotsani oli 40 meetrit. Tõstetud kaelaga seistes oli ta umbes 20 meetrit kõrge – võrdne seitsmekordse hoonega.“

Hiiglaslik taimetoiduline elas Patagoonia metsades 95-100 miljonit aastat tagasi, kui võtta arvesse kivimite iga, millest luud leiti.

Seni ei ole loomal veel nime, kuid see antakse nii, et see kirjeldaks tema suurust ning regiooni ja farmiomanikke, kes avastusest teatasid.