102-aastasest vanaprouast sai maailma kõige vanem langevarjur


102-aastasest vanaprouast sai maailma kõige vanem langevarjur
Irene O'Shea vahetult enne langevarjuhüpetFoto: SA Skydiving via AP

102-aastane Irene O'Shea läks sel pühapäeval ajalooraamatutesse. Nimelt sai temast umbes nelja kilomeetri kõrguselt hüpanuna maailma ajaloo kõige vanem langevarjur.

Daam hüppas Lõuna-Austraalias koos paarilisega ning jõudis pärast lühikest vabalangemist ning edukat varju avanemist rõõmsalt maapinnale, kus teda ootasid ees lapselapselapsed ning rõõmust rõkkav publik, kes talle kaasa elama olid tulnud.

O'Shea loodab, et tema hüpe aitab tähelepanu juhtida motoneuroni lihashaigustele (MND) ning palub oma poolehoidjatel teha väike annetus GoFundMe portaalis. O'Shea tütar suri 10 aastat tagasi just sellisesse haigusesse ning see on ka põhjus, miks naine sellele tähelepanu juhtimiseks kampaaniat teeb.

O'Shea jaoks ei ole see esimene kord hüpata - ta hakkas langevarjuhüpetega tegelema 100-aastaselt, ikka eesmärgiga MND-haiguste raviks raha koguda. Nüüd ongi naine igal aastal langevarjuga hüpanud. Küll aga ei olnud varem tema käes kõige vanema langevarjuga hüpanud inimese tiitlit - see kuulus enne D-Day veteran Bryson William Verdun Hayesile, kes hüppas langevarjuga 101-aastaselt.