70 AASTAT SÕJA LÕPUST: Hoolimata Punaarmee baasidest peeti Eestis ka 1940. aastal vabariigi aastapäeva. Üllatuslikult ei erinenud see oluliselt tänapäeva pidustustest

 (9)
Vaata fotosid!
päevaleht
päevalehtFoto: Repro

1940. aasta esimesel poolel oli Eestis nn baastide ajastu ning Punaarmee oli siin rajanud oma sõjaväelastele siia baasid. Pealtnäha läks kõik edasi nii nagu vanasti ning ka Vabariigi aastapäeva tähistati 24. veebruaril meilegi tänapäeval üsna tavapärasel moel: kaitseväe paraad, presidendi vastuvõtt ning loomulikult presidendi kõne.

1940. aasta veebruaris keskendus kõne loomulikult sellele, millest enim puudust tunti või mille võimaliku kaotuse pärast muretseti. Rahule.

Päevaleht. 1940 Foto: Päevaleht, repro

Presidendi vastuvõtu kohta ilmus teade, et vastuvõtt 500 külalisele toimub presidendi juures. Kutsutute hulgas olid valitsuse liikmed, diplomaatliku korpuse liikmed, parlamendi esindajad, kõrgemaid sõjaväelasi ja riigiametnikke.

Seotud lood:

Lehes ilmub ka teade, et Eesti vabariigi iseseisvumise 22. aastapäevaks soovis õnne ka Nõukogude Liidu rahvakomissaride nõukogu esimees ja väliskomissaar Molotov. 

Veidi huumorit lubati endale ka. 22 aasta jooksul tehtud ja tegemata asjad loeti üles, sealhulgas ka märgiti ära, et vabadussõja võidusammast pole suudetud 22 aastaga ehitada.

Päevaleht. 1940 Foto: Päevaleht, repro

Vaata noppeid Päevalehest!

Päevaleht. 1940 Foto: Päevaleht, repro