VIDEO: reisirongiliin tuhiseb läbi 19-korruselise elumaja, elanikud väga ei kaeba

 (7)
VIDEO: reisirongiliin tuhiseb läbi 19-korruselise elumaja, elanikud väga ei kaeba
Rong see sõitis...Ekraanitõmmis

Liin asub muidugi Hiinas, kus mujal - täpsemalt Chongqingi linnas. Kortermajja, millest rong läbi sõidab, ehitati ka kohalik jaam, nii et põhimõtteliselt on võimalik korterist väljudes otse rongi astuda.

Chongqing on kasvav suurlinn Hiina lõunaosas. Koos eeslinnadega elab seal peaaegu 50 miljonit inimest. Et kõrghooneid täis linnas on ruumi vähe ja juurde ei paista seda kusagilt tulevat, otsustasid linnaplaneerijad ühe lõigu raudteed läbi elumaja ehitada.

Elanike jaoks on majast läbisõitev rong üpris mugav, kuna kuuendast kaheksanda korruseni on ehitatud rongipeatus, kus võimalik peale ja maha hüpata. Selleks, et inimesed majas normaalselt elada saaksid, on jaam varustatud mürasummutusvahenditega. Tänu sellele on rongi tekitatav lärm võrreldav tavalise pesumasina omaga.

"Meie linn on väga tihedalt täis ehitatud ja see teeb raudteede ja autoteede jaoks ruumi leidmise tõeliseks väljakutseks," ütles linna transporditeenuste kõneisik The Mirrorile.

Omapärane trepikojajaam avati juba aastal 2004 linnaosas nimega Mountain City ehk Mäelinn paiknevas kõrghoones. Linnaosal on säärane nimi sealse erakordselt mägise maastiku tõttu, mis teeb mõistagi raudteede ehitamise veel eriti keeruliseks.