VIDEO | Lego toob müüki suurima ja kalleima komplekti läbi aegade - 7541 klotsist koosneva Star Warsi laeva


Ultimate Collectors Seriesi osana ilmuv versioon kosmoselaevast Millennium Falcon tuleb müügile 1. oktoobril, koosneb enam kui 7500 tükist ja maksab umbes 670 eurot. See on suurim ja kalleim Lego komplekt läbi aegade, kirjutab The Verge.

Millennium Falcon on juba esimesest Star Warsi filmist tuttav kõvasti tuunitud kerge kosmosekaubalaev, mille meeskonna moodustavad Harrison Fordi kehastatud Han Solo ja hiiglasliku koera moodi Chewbacca, keda mängis Peter Mayhew.

Lego versioon laevast on väga detailne ja täpne nii kere välimiste osade kui ka laeva interjööri poolest. Ultimate Collectors Seriesi ehk kollektsionääride tooteliini puhul on see tavaline, et selles ilmuvad komplektid on keerukamad, detailirohkemad ja kallimad.

Lego disainerid tutvustavad laeva siin.

Lisaks on laevaga kaasas kümme "mehikest" - Han Solo ise, C-3P0, Leia, Chewbacca, BB-8, vana Han Solo uuematest filmidest, Finn, Rey ja kaks porgi.

Uus komplekt on kümme aastat tagasi valminud esialgse Falconi uuendatud versioon - too koosnes "kõigest 5195 jupist. Pärast seda, kui see tootmisest maha võeti, on 2007. aasta versiooni hind kollektsionääride seas järelturul kõrgele tõusnud ning tõsised fännid maksavad selle eest 2000-3000 dollarit.