VIDEO | Ei piiluparti, ei inimjuhti: Austraalias alustas sõitmist maailma esimene isejuhtiv rong

 (2)

Ehkki hiinlased olid varem lubanud tuleval aastal tutvustada oma isejuhtivat rongi-bussi hübriidi, jõudis kaevanduskorporatsioon Rio Tinto neist Austraalias ette - sel nädalal tegi seal esimese sajakilomeetrise sõidu nende kaubarong, mille pardal polnud ühtki hingelist.

"Rio Tinto tunneb uhkust, et oleme maailma kaevandustööstuse kontekstis liidrid innovatsiooni ja autonoomse tehnoloogia arendamise osas," teatas Rio Tinto rauamaagi valdkonna tegevjuht Chris Salisbury. "See annab meile pikaajalise ärilise edumaa, kui ehitame tuleviku kaevandusi. Meie tegevus tulevikus nõuab uutlaadi töökohtade ja tööviiside loomist ning valmistame töötajaid selleks ette, et nad jääksid muudatuste tulles siiski osaks meie tööstusest."

Rong tegi oma esimese sõidu Lääne-Austraalias Pilbara piirkonnas Wombat Junctioni ja Paraburdoo jaamade vahel.

Ettevõte plaanib kogu oma rongivõrgu isejuhtivaks muuta. Esimesi autonoomseid ronge kasutas Rio Tinto juba selle aasta algul, kuid siis oli alati igaks juhuks mõni inimene pardal. Ettevõte soovib, et kõik selle rongid sõidaksid ise järgmise aasta lõpuks, ent enne on vaja tehnoloogia kõikvõimalike kohalike regulatsioonidega täielikult vastavusse viia.