VIDEO: Boston Dynamics andis oma kahejalgsele robotile oluliselt kiirust ja liikumisvõimet juurde

 (17)

Boston Dynamics on selliseid kahe- ja neljajalgseid juba ridamisi maailmale esitlenud, aga seekordne robot, nimega Handle, on juba tõeliselt kiire, ta suudab trepist alla minna ja tassida ka kaste, ennekõike aga, ilmnes, et kui anda kahejalgsele rattad alla, on tema liikumisvõime oluliselt parem.

Olid Atlas ja Petman, kes said oma loojatelt inimkuju, aga nad eelmistel katsetel alles õppisid kõndima, olid Cheetah, BigDog ja LittleDog, kes saavutasid jooksmisel kiirust neljal jalal, LS3 võttis aga neljal jalal ka suurema koorma selga. SandFlea kiirendas mitmel rattal ja RHex, noh ütleme kuuel jalal. Ja tagatipuks veel RiSE, kes kuue iminapaga jala abil oli võimeline seina mööda üles ronima.

Handle on aga nende uusim tegelane, kaks meetrit pikk humanoidne robot, mis rataste abil saab kiiruseks juba 15 km/h, olgu või pinnas konarlik, nagu kasvõi trepp. Tasakaaluga tal probleeme ei ole, kuigi näebki esialgu kohmakas välja, tõsta jaksab aga ka kaste kuni 45 kilogrammise raskusega. Ja ühe akudelaadimisega suudab ta liikuda maha 24 kilomeetrit.