Tulevik on kohal: Nike toob turule ise "paelu siduvad" kossuketsid

 (34)
Tulevik on kohal: Nike toob turule ise "paelu siduvad" kossuketsid
Praeguseni müügil olevad Nike HyperAdapt tossud, mille hind on 720 dollarit paari eestFoto: Nike

Need, kes on näinud filmi "Tagasi tulevikku" mäletavad ehk Marty McFly isesiduvaid Nike Mag ketse. Nüüd on midagi sarnast ka päriselt müügile tulemas, seejuures võrdlemisi taskukohase hinnaga.

Tõsi, Nike on tegelikult ka varasemalt sarnaste lahendustega mudeleid turule toonud, kuid seekordne mudel on eriline just oma hinna poolest. Näiteks 2016. aastal tutvustatud Nike HyperAdapt vabaajatossudel oli kasutusel sarnane tehnoloogia, kuid nende hind oli uskumatult krõbe - ühe paari eest tuli välja käia 720 dollarit.

Seekordne mudel on mõeldud spetsiaalselt korvpalli mängimiseks ning hinnalipik on oluliselt mõistlikum - praeguse kava kohaselt hakkavad tossud maksma 350 dollarit paar. Nike'i esindajate sõnul on just spordis sellise tehnoloogia kasutamine hea, kuna automaatsüsteem saab paindlikult kohaneda sportlase jalale ning seetõttu ei ole paelad kunagi liiga kinni ega liiga lahti.

Nike'i tegevjuht Mark Parker ütles, et sportlased on tehnoloogiat juba mitme kuu vältel testinud ning kõik paistab hetkeseisuga sujuvat. Nike'i finantsjuhi Andy Campioni sõnul tutvustatakse kossuketside väljanägemist ja tehnilisi andmeid lähemalt juba tuleva aasta kevadel.

Vaata ka videot, et näha, kuidas tossude paelasüsteem toimib!