Terviseamet: mobiiltelefonid puhtaks!

 (50)
Samsung Note 9
Samsung Note 9Foto: Madis Veltman

Terviseamet juhtis täna seoses koroonaviiruse levikuga kõigi eestlaste tähelepanu sellele, et lisaks kätele, ruumidele ja kõigele muule tuleb puhtana hoida ka mobiiltelefonid.

„NB! Rohkem tähelepanu telefonile! Esemete puhul kiputakse tihti unustama, et ka telefoni tuleks regulaarselt puhastada. Tänapäeval on telefon üks kõige sagedamini katsutavamaid esemeid, mida hoiame tihti ka näo vastas ning suu läheduses,“ teatas amet.

Telefoni puhastamiseks võiks kasutada näiteks desinfitseerivaid niiskeid lappe.

Terviseamet soovitab, et sagedasti katsutavate pindade - nagu näiteks ukselingid, käsipuud, liftinupud, lülitid ja toolide käetoed - puhastamises võiks lisaks tavapärasele märgkoristusele kasutada ka desinfitseerivaid vahendeid.

Näiteks sobib selleks 70% etanooli lahus, 0,1-0,5% naatriumhüpoklori või muu viirusvastane aine.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!