Telli või ise: Starshipi pakirobotid veavad nüüd Mustamäel toitu ja pakke laiali

 (179)
Telli või ise: Starshipi pakirobotid veavad nüüd Mustamäel toitu ja pakke laiali
Foto: Rauno Volmar

Starship Technologiesi Eestis loodud, aga juba maailmselt kuulsust kogunud pakirobotid hakkavad tänasest Eestis oma teenust pakkuma – esialgu Tallinnas Mustamäe piirkonnas.

Tellimusi saab esitada Starship Delivery mobiilirakenduses, mis on allalaaditav Androidi või Apple'i nutiseadmetele.

“Tahame selle teenusega Mustamäe inimeste elu natuke lihtsamaks ja mugavamaks muuta. Ilmselt on paljud meie roboteid linnapildis näinud ja nüüd tekib võimalus neid päriselt kasutada ja nautida meie teenuse ja tehnoloogia eeliseid,” ütles Starship Technologiesi tehnoloogiadirektor Ahti Heinla.

Äpi teel saab roboti teekonda sihtkohta reaalajas jälgida ja paki kohale jõudes ka avada. Tellimused komplekteeritakse Kadaka Selveris.

Paki tellimiseks peab tellimuse äpis registreerima. Pakk suunatakse siis ettevõtte jaotuspunkti, kust edasi viib robot selle sobival ajal kliendini.

Koostööpartner on DPD, kelle automaatidest on võimalik pakid ümber suunata. Teenuse leiab rakendusest “Starship Mustamäe pakivedu” alt.

Starship Technologiesi asutasid 2014. aastal Ahti Heinla ja Jaanus Friis, kes on tuntud ka Skype'i kaasasutajatena. Uus tegevjuht Lex Bayer liitus tänavu AirBnB-st. Starshipi pakirobotid on tänaseks läbinud ligi 20 000 kilomeetrit 20 riigis ja 100 linnas üle maailma.