Täna varahommikul purustati Eesti süvapuurimise rekord

 (32)
Täna varahommikul purustati Eesti süvapuurimise rekord
Steigeri puurmeister Maksim Telbish ja geoloog Sven Siir hoidmas käes ajaloolise puuarugu viimase jooksu südamikkuSteiger

Täna varahommikul kella 5 paiku püstitati Eestis uus süvapuurimiste rekord.

„Meie kanged puurijad jõudsid Paldiski teises kaldpuuraugus 926 meetrini," teatas inseneribüroo Steiger.

Senine Kärdla puuraugu 815-meeyrine rekord jääb endiselt samuti püsima, kuna 926 meetrit puuriti kaldenurga all, mitte vertikaalses sügavuses.

Ärileht kirjutas hiljuti, et Paldiski külje all alustati 22. aprillist maapõueuuringuid, mis peaksid andma lõpliku vastuse küsimusele, kui sobilik on see koht Eesti esimese pump-hüdroakumulatsioonijaama jaoks ja kui väärtuslik on maapõues leiduv materjal killustiku tootmiseks.

Jaama plaanib Paldiskisse arendada Energiasalv Pakri OÜ. 2007. aastal käivitatud projektiga kavatseb Energiasalv Pakri rajada ligikaudu 575 meetri sügavusele mahutid, mille turbiinidesse suunatakse Pakri lahe veehaardest merevesi, et seeläbi elektrienergiat toota.

Kuigi projekti maksumus on praegu hinnanguliselt 500 miljonit eurot, loodetakse see 100-150 miljoni euro võrra soodsamalt rajada just maapõuest välja kaevatava kivi arvel, mida saaks müüa teedeehituse killustikuks.