Siem ei rahuldanud Levikomi soovi

 (7)
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul SiemFoto: Kiur Kaasik

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem ei nõustunud telekomiettevõtte Levikom sooviga uuenenud 5G sageduslubade konkurss võimalikult kiiresti välja kuulutada ning lükkas selle tänaselt edasi juuli lõpule.

Ministeeriumi teatel pikendab Raul Siem esimese 5G sageduse - 3,6 GHz sageduskonkursi muutmise määruse avalikku konsultatsiooni ning sideettevõtjate tagasisidet oodatakse hiljemalt 31. juulil 2020.

Varasema plaani kohaselt oli 5G sagedusala konkursi avalduste esitamise tähtaeg 18.06.2020 kell 23.59 ning telekomiettevõtted said ettepanekuid teha 12. juunini.

"Olen kohtunud kõigi sideettevõtjatega ja tänan neid senise tagasiside eest. Kuna turuosalised avaldasid soovi võtta lisaaega, et konkursi tingimusi veelgi põhjalikumalt läbi arutada, siis ei näe põhjust, miks mitte sellele soovile vastu tulla ja see lisaaeg leida," ütles Siem.

Levikom teatas eile õhtul, et ei poolda teiste turuosaliste poolt välja pakutud "aja maha võtmist" ning kogu juba 2018-2020 läbikäidud avaliku konsultatsiooni uuesti avamist, vaid konkursi väljakuulutamist võimalikult kiiresti, andes samas võimalikele uutele turule sisenejatele mõistlikult aega antud strateegilise investeerimisotsuse tegemiseks.

Ministri ettepaneku järgi jaotatakse 3410-3800 MHz sagedusala varem planeeritud kolme asemel neljaks võrdseks sagedusloaks.

„Olen ettepanekut tehes võtnud arvesse kõiki Eesti ja Euroopa vastavaid reguleerivaid akte ning kokkuleppeid ja ka spetsialistide hinnangul on välja pakutud sagedusvahemikud piisavalt suured, et võimaldada 5G tehnoloogiate andmemassiive. Samas arvestavad need ka Venemaast tulenevaid piiranguid ja jätavad vabaks viienda väiksema puhverala, et tagada kaitsejõudude seadmete häirevaba töö," selgitas minister. „Sageduste jaotamisest detailsemalt räägime ettevõtjatega ka jätkuva konsultatsiooni käigus."

Seotud lood:

Ministri sõnul on konkursi tingimuste muutmise eesmärk ennekõike konkurentsi soodustamine.

„MKM on koroonakriisi majandusmõju arvestades analüüsinud muu hulgas ka sideturu ergutamise võimalikke viise ja üheks asjakohaseks meetmeks on sagedusjaotuse ja sageduslubade arvu muutmine. See võimaldab meil ühest küljest hoida turu avatuna võimalikult paljudele pakkujatele, kuid teisest küljest tagada piiratud sagedusressursi tõhus kasutus," märkis minister.