Populaarne "velohäkk nuudliga" seab ohtu nii ratturi kui kaasliiklejad

 (18)
Populaarne "velohäkk nuudliga" seab ohtu nii ratturi kui kaasliiklejad
Päris kõike ei maksa ka tõe pähe võtta, mis internetis räägitakse. Ennast nähtavaks saab teha ka paremini.Unsplash / Lauren Kay

Internetis levib “velohäkk nuudliga” ehk soovitus jalgratturitele, teha endale sõiduteel ruumi, paigutades vahtplastist treeningvahendi ristipidi rattale. Liiklusekspert Villu Vane nuudlilehvitamist ei soovita, sest nii seab rattur ohtu nii enda kui ka kaasliiklejaid.

Ameerika jalgratturid leiutasid odava ja mugava mooduse, kuidas endale sõiduteel tähelepanu tõmmata ja vältida liiga lähedalt mööduvaid sõidukeid: nad kinnitasid pakiraamile ristipidi “nuudli” ehk meilegi tuttava vahtplastist pika toruja treeningvahendi, mida kasutatakse näiteks vesivõimlemises.

End laiemaks teha saab ka muude vahenditega: näiteks soovitatakse Eesti ratturite kogukonnas pakiraamile kinnitada seljakott või pikk paberirull, sobib ka puuoks jms. Kõik, mis tõmbab autojuhtide tähelepanu ja on laiem kui ratas ise, sobib. Kuniks see küljest maha ei kuku või liikumist ei takista.

Villu Vane, Maanteeameti liiklusekspert soovitab leiutamisega piiri pidada. Ta tuletab meelde Liiklusseaduses kirjas olevaid nõudmisi: „Seaduses on kindlaks määratud jalgratta suurim lubatud laius, see on kaherattalise ratta puhul 80 cm.”

Seotud lood:

Nuudeldada võib, aga see on ohtlik

Seega, kui nuudel naksata 80 cm pikkuseks, ise sõita nii palju paremal sõidutee servas kui kannatab ja panna värviline vorst lehvima nii palju vasakule välja kui võimalik, on kõik seaduspärane?

“Kui selle treeningvahendiga jääb laius lubatud piiridesse, siis võib nii sõita,” ütleb Villu Vane. “Kuid sellega kaasnevad ohud.”

Vaata videot ja loe edasi SIIT