Omapäi taeva all: Dubai iselendav takso tegi eile esimese eduka õhutiiru

 (4)
Omapäi taeva all: Dubai iselendav takso tegi eile esimese eduka õhutiiru
Isejuhtiv lendtakso eile Dubai taeva all. AFP

Reisijaid siiski veel pardal polnud, aga nii-öelda kontseptlennuga sai sakslaste Volocopteri ehitatud õhusõiduk emiraadi pilvelõhkujate vahel siiski hästi hakkama.

Takso on kahekohaline ning selle varustusse kuuluvad ka hädaabilangevarjud ning tervelt üheksa erinevat akusüsteemi, ütles Dubai teede- ja transpordiamet (RTA). Nende teatel on Volocopter võimeline ühe laadimisega lendama 30 minutit maksimumkiirusega 100 km/h. RTA kujutluses integreeritakse lendtakso linna praegusesse ühistranspordivõrku, mille osadeks on praegu bussid, metroo ja trammivõrk.

Reisijad saavad iselendavat õhutaksot tellida telefonis oleva vastava äpiga ja jälgida selle saabumist just nagu mõnes autodele mõeldud sõidujagamisrakenduses.

Ametivõimude hinnangul kulub nüüd umbes viis aastat erinevate katsete tegemiseks, siis peaksid kõik vajaminevad turvaprotseduurid tehtud olema ja ka seadusandlus olema vastavusse viidud.

Maailma kõrgeima hoone Burj Khalifa koduks olef Dubai on üks maailma menukamaid turismisihtkohti, eelmisel aastal külastas emiraati tervelt 14,9 miljonit inimest.