New York võib endale saada maailma ühe kõige ebatavalisema pilvelõhkuja

 (26)

Kaarekujulise kõrghoone nimega The Big Bend ehk Suur Kaar idee on välja käinud Oiio Studio arhitektid ja kui see valmis saaks, oleks tegu maailma pikima pilvelõhkujaga - kui mõõta seina pikkust maapinnast kaare tippu ja sealt taas alla tagasi.

Kaarpilvelõhkujat kujutletakse asumas 57ndal tänaval. Kui see kord valmis on, saab hoonest ka tänase maailma kõrgeima hoone Burj Khalifa (kõrgus 828 m) üpris korralik rivaal. Suure Kaare pikkus oleks kokku üle 1200 meetri, kõrgus tippu järelikult umbes pool sellest ehk 600 meetrit.

Mõte sai indu New York City arendajate jaoks konksurikkast seadusandlusest, tänu millele üritatakse iga maalapi puhul sinna ehitatavaid hooneid võimalikuks kõrgeks venitada, et maksimaalselt tulu teenida. See on viinud pikkade, üpris saledate pilvelõhkujate loomiseni. Kuid ka kõrgusel on omad piirangud. Niisiis - miks mitte ehitada maailma pikim hoone.

Uuenduslik oleks ka hoonesse rajatav liftisüsteem: liftid sõidaksid nimelt mitte ainult üles-alla, vaid ka horisontaalselt. See tähendab, et ühest kaare "jalast" oleks võimalik läbi ülemise osa teise reisida liftist väljumata.