LG tutvustas kantavat eksoskelett-robotit, millest võib abi olla füüsilise puudega inimestele

 (7)
LG tutvustas kantavat eksoskelett-robotit, millest võib abi olla füüsilise puudega inimestele
LG eksoskelett-robotFoto: Pressimaterjalid

Elektroonikaettevõte LG Electronics (LG) esitleb tehnikamessil IFA 2018 avalikkusele oma esimest kantavat robotit. Erinevalt LG tavarobotitest, mille funktsioonid on tavaliselt seotud giidinduse, puhastamise ja koristamisega, on seekordse roboti eesmärk parandada inimese liigeste liikuvust ning tugevdada ja toetada jäsemete tööd.

LG investeeris eelmisel aastal idufirmasse SG Robotics, mis arendab kantavaid roboteid liikumispuudega inimestele. Ka LG CLOi SuitBot on disainitud koostöös just selle idufirmaga, mis on uurinud pikalt, kuidas kantavad robotid saaksid parandada inimeste elukvaliteeti.

SuitBot istub seljas mugavalt: naturaalselt liikuvad liigesed võimaldavad inimesel liikuda loomulikult ja robot toetab alakeha nii kõndides, seistes kui töötades. LG lahendust eristavad teistest eksoskelettidest sandaalitüüpi kingad ja automaatne reguleerimisfunktsioon, mis võimaldab kandjal lihtsalt ülikonnast sisse ja välja tulla.

LG eksoskelett-robot Foto: Pressimaterjalid
Seotud lood:

Uus robot õpib ja areneb pidevalt, kasutades sellekstehisintellekti, näiteks analüüsib robot biomeetrilisi- ja keskkonnaandmeid. Mõõtes ja analüüsides liigutusi, suudab robot maksimaalseks energiatõhususeks pakkuda ka optimaalseid liigutusi ja asendeid.

IFA tehnikamessi külastajad saavad robotiga tutvuda 31. augustist 5. septembrini.