Kummaline otsus: megamäluga Samsungi telefon tuleb müügile ainult valitud riikides?


Samsung Note 8
Samsung Note 8Foto: Hendrik Osula

Teatasime hiljuti, et Samsungi uus Note-seeria mudel tuleb turule 512 gigabaidise sisemäluga. Nüüd teatas üks tuntumaid Samsungi-lekitajaid, et laiendatud mäluga versioon tuleb müügile ainult Lõuna-Korea ja Hiina turgudel.

See tähendab, et väljaspool neid kaht riiki elavad Samsungi fännid jäävad ilma võimalusest muuta oma telefon SD-kaardi abil kuni terabait andmeid mahutavaks supermasinaks. Tõenäoliselt tuleb teiste riikide tarbijatel leppida umbes poole vähema sisemäluga, kuid ka mujal müüdavatele telefonidele peaks jääma SD-kaardi võimekus.

Kõik teised telefoni funktsioonid peaksid ülemaailmselt olema samad - võimas 4000 mAh aku, 8 GB muutmälu, võimekam esikaamera ja suurim telefoniekraan Samsungi nutitelefonidel üldse. Seetõttu tundubki imelik, et just sisemälu osas teiste turgude tarbijaid piiratakse.

Kõik siin esitatud andmed põhinevad leketel ning seetõttu ei saa kindlalt väita, et uus Samsungi telefon täpselt esitatud andmetele vastav tuleb. Ametlikult tutvustatakse telefoni tõenäoliselt kas juuli lõpus või augustis.