Koroonabriifingute telepilti hakkas tootma Levira, hinnaks 25 000

 (6)
Koroonabriifingute telepilti hakkas tootma Levira, hinnaks 25 000
Levira

Valitsusasutuste keskpäevaste koroonapressikonverentside telepilti hakkas möödunud nädalal tootma poolelt riigi omanduses olev telekomiettevõte Levira.

Riigikantselei tellimusel 9. aprillil telepildi tootmisega alustanud Levira soovib tööde eest saada tasuks 25 000 eurot pluss käibemaks, lepingut pole riigi ja ettevõtte vahel siiani sõlmitud.

„Leping Riigikantselei ja Levira vahel on praegu kooskõlastamisel ja allkirjastatakse esimesel võimalusel," ütles riigikantselei pressiesindaja Fortele.

Esialgse kokkuleppe järgi osutab Levira teenust kuni 10.05.2020 ja kõikidel selle aja jooksul toimuvatel pressibriifingutel, kuid teenuse osutamist on võimalik pikendada vastavalt poolte kokkuleppele ja lähtuvalt eriolukorraga seotud vajadusest.

Kriisibriifingutelt otse-eetri videopilt jagatakse kõigi soovi avaldanud meediaväljaannetega.

„Teenusega toetame Eesti ametkondi, kes korraldavad pressikonverentse rohkem kui seitse korda nädalas. Keskpäevased kriisibriifingud, igapäevased valitsuse pressikonverentsid ja teised pressiüritused jõuavad nüüd eri telekanalitesse ja voogedastusplatvormidele HD (kõrglahutusega)-kvaliteedis pildi ja heliga ning ülekannete tootmine nõuab senisest vähem tehnilist ressurssi. Teenus aitab muuta ülekannete tootmisprotsessi sujuvamaks ning meedia ja voogedastuskanalid saavad hõlpsa juurdepääsu soovitud sisule," ütles möödunud nädala pressiteates Levira juhatuse liige Veiko Sepp.

Füüsilise distantsi põhimõtteid järgides korraldab Levira pressiürituste ülekandeid minimaalse personali ja tehnikaga.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!