IT-ettevõtted kutsuvad kogu Eestit kaugtööle

 (18)
Nurrukale kaugtöö päev sobib - seltsis segasem päikeses peesitada.
Nurrukale kaugtöö päev sobib - seltsis segasem päikeses peesitada.Foto: Svea Anijago

Esmaspäevast lähevad paljud IT-ettevõtted üle kaugtööle ning nad soovitavad seda ka kõigile teistele ettevõtetele ja asutustele.

„Soovitame kõigil, kellel see vähegi võimalik on, sama teha,“ ütles Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) asepresident Ivo Suursoo, kelle ettevõtte samuti kontoris kliente paari nädala jooksul vastu ei võeta.

Riigis väljakuulutatud eriolukorra ajal kutsus IKT-sektor üles teisigi sektoreid kasutama side- ja infotehnoloogia vahendeid kaugtöö korraldamiseks.

„Meie riigi e-teenuste levikusse ja ühiskonna digioskuste arendamisse on tehtud mahukaid investeeringuid. Kasutame nüüd neid võimalusi,“ ütles Suursoo.

Tema sõnul on kaugtöö miski, mille väärtusest ja võimalikkusest saab ettevõte ja töötaja aru alles siis, kui tekib tõeline vajadus.
„Arusaadavalt on palju ettevõtteid, kus kaugtöö ei ole mõeldav, kuid kindlasti on palju ka neid, kes seda teha saaksid, aga pole seni proovinud. Positiivse efektina kogen sageli, et kaugtöö vormis tehtud koosolekud on lühemad, kui silmast silma arutelud ning lisaks jääb ära transpordiaeg,“ ütles ta.

Seotud lood:

Suursoo soovitab kasutada ja küsida kaugtöö vahendeid oma side- ja IT-teenuse pakkuja käest.

Kõik Ekspress Meedia veebi- ja paberväljaanded teevad ajakirjandust kaugtööna alates eilsest.