Intel toob juba varsti turule üheksanda seeria protsessorid

 (18)
Intel toob juba varsti turule üheksanda seeria protsessorid
IntelFoto: DADO RUVIC, REUTERS

Väljaande WCCFTech sõnul tulevad Inteli üheksanda seeria protsessorid välja juba oktoobri alguses. See tähendab, et juba paari kuu pärast muutub ligipääs ülivõimsatele kaheksatuumalistele 14nm suurusega protsessoritele palju paremaks, vahendab Engadget.

Tõenäoliselt muutub kõige populaarsemaks Core i9-9900K nime kandev protsessor, mis on maailma esimene tavaarvutitele loodud i9 kiip. Protsessori taktsagedus on 3,6 GHz, kuid kõikide kaheksa tuuma peale on maksimaalne taktsagedus koguni 4,7 GHz. Selline protsessor toetab 16 lõime, ehk samaaegselt toimivat arvutusprotsesside täitmise järjekorda.

Ka kaheksatuumalisi üheksanda seeria i7 kiipe on tulemas, näiteks nagu Core i7-9700, mille taktsagedus on sama, mis i9 kiibil, kuid maksimaalne taktsagedus oleks sellest mõnevõrra väiksem, jäädes "vaid" 4,6 GHz juurde. See konkreetne protsessor toetaks aga poole vähem lõimesid, kui i9 protsessor.

Kuna AMD on sarnased protsessorid juba oma Ryzen seeria näol välja toonud, võib eeldada, et nüüd hakkab kahe suurema tootja vahel järjest rohkem tekkima hinnakonkurents, mis omakorda lööb heade protsessorite hinnad alla ja muudab need tavatarbijatele rohkem kättesaadavaks ning arvutid seeläbi kiiremaks.