Imetlusväärsed ülilennukid, millest YouTube'is järjest libauudiseid vorbitakse

 (16)
Imetlusväärsed ülilennukid, millest YouTube'is järjest libauudiseid vorbitakse
YouTube

Seda nimetatakse ka clickbait-kunstiks (e k ehk klikisööda kunstiks), meelitada inimesi klikkima-vaatama pilte ja videoid, mida on sihilikult moonutatud vastavaid pilditöötlusprogramme kasutades. Kogu alternatiivmeedia elab photoshoppamise najal, YouTube on aga täitunud nüüdseks ka samas stiilis libavideotega.

Niisiis, on päris kindel, et kuuekorruselist Airbus A380 lennukit pole olemas.

YouTube

Tegelik lennuk on vaid kahekorruseline:

Piisab vaid, kui panna sisse otsing "maailma suurim lennuk", hakkab frankensteinlikke photoshop-töötluses sündinud lennukeid ilmnema iga nurga tagant. Tegeliku faktiga pole neil muud pistmist, kui ehk see, et keegi saab nende põhjal kõhu kõveraks naerda. Lennukikonstruktorid mõtlevad küll ka ise imelennukeid välja, aga nemad arvestavad siiski ka reisijate vajadustega. Teemat võttis lahata väljaanne Popular Mechanics.

Seotud lood:

Tegelikult on lennukid seni maksimaalselt kahekorruselised (kui mitte pagasiruume ja hooldusalasid arvestada). Emirates olla küll fantaseerinud kolmekorruselisest lennukist, aga fototöötlus teeb ju väga lihtsaks mõni korrus veel juurde joonistada.

YouTube
YouTube

Süüdistama peame tegelikult siiski Airbusi, sest nende Beluga on ju ka tegelikult olemas olev lennuk:

Teine lennuk, milles paljud võltsijad ideid korjanud, on maailma tegelikult suurima lastiruumiga lennuk An-225. Kord joonistatakse sellele massiliselt mootoreid juurde, või minnakse päris absurdi välja:

YouTube
YouTube

Siin võrdluseks ka õige An-225:

Lõpetuseks veel üks võltsing, see lennuk kukub küll kohe alla:

YouTube