Finnair saadab inimesed kaalule: vaata, kas sobid “keskmiseks reisijaks”

 (21)
Finnair saadab inimesed kaalule: vaata, kas sobid “keskmiseks reisijaks”
Finnairi lennuk.AP

Soome lennufirma Finnair alustas reisijate ja nende käsipagasi kaalumist. Accelerista vahendab, et kaalule astumine on vabatahtlik. Kogutud andmed annavad kaasajastatud teavet lendude kogukaalu, lasti tasakaalustatuse ja kütusekulu kohta.

30. oktoobrist kuni novembri lõpuni liigub Helsingi Vantaa lennuväljal väravast väravasse kaal, kuhu palutakse käsipagasiga reisijatel enne lennule minemist astuda. Kõikide vabatahtlikult end ja oma käsipagasit kaaluda lubanud reisijate kogukaalust koorub “keskmise reisija” profiil.

Praegu kasutab Finnair EASA ette antud standardkaale, mis kehtivad alates 2009. aastast. Selle järgi kaalub keskmine meesreisija koos käsipagasiga 88 kg, naine 70 kg ja 12-aastane laps 35 kg.

Ehkki avalik kaalule astumine tekitab väikest piinlikkust, on esimeste päevade jooksul lubanud end üle kaaluda mitusada reisijat. Soomlased võtavad Finnairi kampaaniat kui võimalust aidata kodumaisel lennufirmal veelgi paremat ja keskkonnasäästlikumat teenust osutada. Teised reisijad järgivad nende eeskuju.

Loe edasi Acceleristast.