Esimest korda ajaloos päästis vetelpäästedroon kaks uppujat

 (3)
Esimest korda ajaloos päästis vetelpäästedroon kaks uppujat
Little Ripperi tehtud foto. AP

Austraalia vetelpäästjad olid tegelikult parasjagu drooni nimega Little Ripper katsetamas, kui tuli teade hätta sattunud inimestest. Katsejänes otsustati kohe tööle rakendada.

Droon sai oma ülesandega hakkama imekiiresti. Vaid seitsmekümne sekundiga leidis see vetelpäästjatest kilomeetri kaugusel meres olnud uppujad laintemäsust üles ja viskas neile päästeparve, mis end vette jõudes täis puhus. Selle abiga jõudsid kaks teismelist poissi hõlpsasti kaldale, teatas The Sydney Morning Herald. Inimvetelpäästjatel oleks nendeni jõudmine võtnud umbes kuus minutit.

Little Ripper. AP

Austraalia on olnud rannavalvedroonide arendamisel üks juhtivaid riike. Litte Ripper on võimeline ühe laadimisega lendama kuni kaks ja pool tundi ning sellele saab kaasa pakkida igasuguseid erinevaid päästetarvikuid nagu mainitud parvi ja GPS-seadmestikku. Augustis teatati, et droone hakati varustama tehisintellektiga, et nende abil Austraalia haidest kubisevaid rannavesi kaardistada. Mullu jõudis umbes 40 Litte Ripperit ka Austraalia vabatahtlike vetelpäästeorganisatsioonide (Surf Life Saving Club) käsutusse.